İMOGA BASKI MÜZESİ SERGİSİ


İMOGA Baskı Müzesi

Resim Sergisi │ Painting Exhibition
16 Ekim – 16 Kasım 2014

Sanat Hayat birlikte sloganı  ile ARMADA AVM de Sanat Köprüsünde faaliyetlerine yeni bir renk katarak devam etmekte olan GALERİM SANAT GALERİSİ 2014-2015 sezonuna MERHABA diyor ve IMOGA İSTANBUL GRAFİK SANATLAR MÜZESİ KOLEKSİYON SERGİSİ’ ne 16 EKİM’ den itibaren ev sahipliği yapıyor.

             IMOGA İSTANBUL GRAFİK SANATLAR MÜZESİ nin 60 adet baskı eser koleksiyonundan oluşan özel bir seçki 16 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında GALERİM SANAT GALERİSİ ARMADA SANAT KÖPRÜSÜ’ nde Sanat Severler tarafından izlenebilecektir.

              Meral ÖZTÜRK’ün Sanat Yöneticiliğini Üstlendiği İMOGA KOLLEKSİYON SERGİSİ, ile Türkiye’ nin tek Grafik Sanatlar Müzesi olan IMOGA İSTANBUL GRAFİK SANATLAR MÜZESİ’ nin özel koleksiyonunu Ankara’ ya getiriyor. Bu organizasyon ile sergilenecek olan 60 adet seçkin sanat eserini Ankaralı Sanat Severlerin beğenisine sunuyor.

             Müzenin Kurucusu Prof. Dr. SÜLEYMAN SAİM TEKCAN’ ın önderliğinde gerçekleşen Sergi kapsamında Türkiye’ nin en önemli ressamlarından;

Burhan Doğançay

Bedri Rahmi Eyüboğlu

Ferruh Başağa

Mustafa Ata

Ergin İnan

Adnan Çoker

Erol Akyavaş

Süleyman Saim Tekcan

Eda Tekcan

Melike Abasıyanık Kurtiç

Merve Turan

Gazi Sansoy

Yusuf Ziya Aygen

Hanefi Yeter

Adem Genç’ e ait eserler sergilenecektir.

             Bu sergide Sanatçılarımızın Baskı tekniğiyle ürettiği orijinal yapıtlar sergilenecek olup. IMOGA İSTANBUL GRAFİK SANATLAR MÜZESİ KOLEKSİYON SERGİSİ’ nde sanatçılara ait baskı eserler satışa sunulacaktır..

             GALERİM SANAT GALERİSİ Sanat Hayat Birlikte sloganı ile başlatmış olduğu Ayın Sanatçısı etkinlikleri ile bu sezonda Sanat Severleri Değerli Sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor.

             Bu ayın Sanatçısı olarak GALERİM SANAT GALERİSİ’ nin konuğu olacak olan değerli Sanatçı Prof. Dr. SÜLEYMAN SAİM TEKCAN Sergi açılışında bulunacak ve Kendisine ait olan “At’nağme” resim sergisi açılışında Sanat Severlerle sohbet edecektir.