Funda Alkan Cumbul "Yaşam Savaşı" Resim Sergisi


" Yaşam Savaşı │ Scramble For A Living "
Resim Sergisi │ Painting Exhibition
18 Kasım November │ 8 Aralık December 2017

GaleriM Sanat Galerisi: Armada AVM 2. Köprü Söğütözü - Ankara

Ressam Funda Alkan Cumbul, “ Yaşam Savaşı ” temalı sergisini 18 Kasım - 8 Aralık 2017 tarihleri arasında Galerim Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşturuyor. Eserlerinde kadın-erkek savaşından, insanların iç dünyasındaki kendisiyle verdiği savaştan, ülke savaşlarına kadar geniş bir alanı kapsayan savaş yer alıyor.

Cumbul sergisiyle ile ilgili “İçinde bulunduğumuz evren, metaforik olarak binlerce puzzle parçasının bir reprezantasyonu olarak karışımıza çıkmaktadır. Her bir parça birbirini bir şekilde tamamlar, tanımlar ve bir bütünü oluşturur. Öte yandan ise eksik bir parçanın yarattığı boşluk, tamamlanamayan tanımlanamayan bir kaosu da beraberinde getiriyor." demektedir.

Yardım amaçlı etkinliklerde de bulunan sanatçı, resimlerinde yaşamı gözden geçirmek adına, sevginin yaşarken geliştirilmesi gereken en önemli nitelik olduğunu, duygularını fırçası ve boyaları ile ölümsüzleştirmeye çalışmaktadır. Bütün resimlerini geçmişte yaşanmışlığı yaşatmak adına antikalaştırmaktadır.
 

Funda Alkan Cumbul

1956 yılında İzmir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Grafik Ana Sanat Dalından mezun olarak tamamladı. İzmir Özel Türk Koleji ve Obje Sanat Galerisinde resim öğretmenliği yaptı. Kişisel sergilerinin yanı sıra bir çok karma sergiye de katıldı. Ayrıca İzmir sanatçılarıyla birlikte Su grubuna dahil olup, yurtiçi ve yurtdışı sergilere, bienallere, çalıştaylara katıldı. 


She was born in İzmir in 1956. She completed her Higher Education by graduating from the Art Department of Buca Education Faculty at Dokuz Eylül University in 1979. She attended İzmir Özel Türk Collage and Obje Art Gallery as a drawing teacher. In Addition to her Personal Exhibitions she also joined so many Mixed Exhibitions. She joined the Water Group with the artist from İzmir and attended exhibitions in Turkey and biennials abroad. In her paintings, Funda ALKAN tries to immortalize with her brush and paints, that love is the most important characteristic which should be improved through life. She is considering all her paintings as antiques in order to keep the pas alive. She stil continues her artworks in her atelier.