Desen Heykel Resim Baskı Seramik GM Dükkan
Semra ÇEVİK

Mersin’de doğdu. 1986 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi bölümünden mezun oldu. 1988 yılında, Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı. 1990 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Sanatta Yeterlilik, 1993 yılında “Siyasi Afişler 1946 – 1993” konulu tez ile yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2017 yılında Doçent oldu.

Türk Standartları Enstitüsüne “Fotoğrafçı ve Grafiker” standardını hazırladı. Sanat çalışmalarının yanı sıra 2005-2010 yılları arasında Radyo Gazi’de “Çay Saati” sanat – gündem ve “Üniversitemizi Tanıyalım” sohbet programını hazırlayıp sunmuştur.

  İngiltere Liverpool Hope College’da “Türkiye: Hangi Karede Olmak İstersiniz?” fotoğraf sergisi ile birlikte dokuz kişisel sergi ve otuzdan fazla ulusal ve uluslararası karma sergiye katılmıştır. “Grafikerin Köşe Taşı” adlı bir kitabı da bulunan Semra Çevik; halen Ardahan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölüm başkanı ve öğretim üyesi olarak bilimsel ve sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.

Sanatçının Eserleri