Heykel Resim Baskı GM Dükkan
Nadire ÖZBEK

1989 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi resim bölümünde lisans eğitimini, 1994 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sanatçı, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği (BRHD) üyesidir. 2016 – 2022 tarihleri arasında derneğin genel sekreterliğini yapmıştır. 

Bugüne kadar 17 kişisel sergi açan ve çok sayıda yurtiçinde ve yurtdışında karma sergilere ve Çalıştaylara katılan Sanatçının özel koleksiyonlar ile çeşitli kurum ve kuruluşlarda eserleri bulunmaktadır. Halen sanat eğitimcisi olarak çalışmakta ve resim çalışmalarını Ankara’da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

 

The artist, graduated from the Faculty of Art at the University of Gazi in 1989 and she got her master’s degree on Art at the Instiute of Social Sciences of the University of Gazi in 1994. She is the member of “Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği, BRHD, (United Painters and Sculptors Association of Turkey)” She is also working as the general secretary of the association. She had 17  solo exhibitions and she joined in many group exhibitions in Turkey and some countries of Europe. Some of her paintings still take place in several Instutions and collections. She is still working as a teacher and currently she works in her own studio in Ankara.

 

Sanatçının Eserleri